Kategorie

Zbiorniki na deszczówkę

Spis treści

Niezawodne zbiorniki to pojemniki na deszczówkę służące do magazynowania wody. Zbieranie deszczówki pozwala na zmniejszenie zużycia wodociągów. Zbiornik na deszczówkę jest proekologicznym rozwiązaniem, który świetnie sprawdzi się w okresie letnim. Te niezawodne naziemne zbiorniki do deszczówki charakteryzują się wysoką wytrzymałością, ponieważ wykonane są z tworzyw sztucznych HDPE, które odporne są na promieniowanie UV. Co to oznacza w praktyce? W środku zbiornika nie będą tworzyć się żadne glony ani bakterie. Woda opadowa nadaje się do podlewania roślin i wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych wymaganych w ogrodzie. Należy pamiętać, że taka woda jest lepsza dla kwiatów i drzew, ponieważ nie zawiera kamienia - to świetny sposób na pielęgnowanie roślin. Rośliny Ci podziękują swoim pięknym wyglądem!

Warto wspomnieć, że klasyczny zbiornik na wodę deszczową postawiony na działce, który umożliwia magazynowanie wody - to sposób na dodatkowe oszczędności. Postaw na zbiornik na deszczówkę, dzięki któremu zgromadzisz wodę przyjazną dla roślin. To inwestycja na lata — zbiornik na deszczówkę będzie służył przez długi czas, ponieważ tworzywo sztuczne z którego jest stworzony jest odporne na pogodę i promieniowanie UV. Szybkość napełnienia takiego zbiornika jest zależna od powierzchni dachu, lecz w Polsce z racji częstych deszczów trwa to niezwykle mało czasu.

Pojemnik na deszczówkę - zmiany dobre dla środowiska

Warto przyjrzeć się bliżej informacji, że woda z deszczu wpisuje się w surowce odnawialne. Należy zwrócić uwagę, że kolejną zaletą zbiornika jest więc postępowanie proekologiczne, godne naśladowania. Zadbaj o przyszłość naszej planety. Istnieją także inne sposoby na wykorzystanie deszczówki w gospodarstwie domowym. Podlewanie ogrodu to jedno z kilku zastosowań, ludzie wykorzystują wodę deszczową do różnego rodzaju prac porządkowych, a nawet prania. Gromadzenie wody deszczowej jest bardzo proste a wakacyjnych okresach suszy jest to bardzo przydatne. W przy wysokiej suszy często pojawia się burza, a zbiornik na deszczówkę zbierze wodę nawet w trakcie burzy.

Zakup zbiornik na deszczówkę i bądź EKO!  Możesz w znaczny sposób przyczynić się do ochrony środowiska. Ogranicz stosowanie wody wodociągowej czy nawet wody pitnej i zatroszcz się o środowisko naturalne już dziś!

Zbiorniki na deszczówkę do rynny - materiał z którego są wykonane

Naziemne zbiorniki na deszczówkę retencyjne  wykonane z wysokiej jakości polietylenu HDPE — pojemność zbiornika mają szczególnie dużą bo aż 1000 litrów, dzięki czemu wody deszczowej do podlewania i innych czynności na pewno Ci nie zabraknie. Zbiornik na deszczówkę jest stabilny i odporny na działanie czynników atmosferycznych. 

Zbiorniki na deszczówkę naziemne - przeznaczenie wody zebranej w zbiornikach

Jak wspominaliśmy, deszczówka to doskonałe rozwiązanie jako woda do podlewania ogrodu — kwiatów, krzewów i drzew, a także plonów na polach uprawnych. Woda deszczowa nie zawiera kamienia ani innych bakterii, dzięki czemu jest również dobrym rozwiązaniem bo można ją wykorzystać do mycia samochodu, podłóg, okien czy innych czynności porządkowych. Wykorzystuje się ją też do spłukiwania toalety. Efektem posiadania pojemnika 1000 l jest także uniknięcie problemu związanego z zalaniem ogrodu przez większe opady atmosferyczne. Wprowadź pozytywne zmiany w swoim domu z pomocą zbiornika na deszczówkę! Zbiorniki na deszczówkę naziemne skutecznie przyczyniają się do tego, by zostać eko!

Jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny?

Podłączenie zbiornika do zbierania wody - jaki jest najłatwiejszy sposób? Postawienie pojemnika pod rurą spustową. Wystarczy zamontować łapacz deszczówki i wtedy woda będzie bez problemu wpadać do zbiornika. To skuteczny sposób na to, jak zbierać wodę deszczową szybko i skutecznie. Zbierasz odprowadza deszczówkę do pojemnika, a w momencie, gdy cały się zapełni, odcina dopływ wody, zapobiegając przelewaniu. Taka woda spływa wtedy tylko przez rurę spustową.

Przeczytaj więcej o tym jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny

Możesz zdecydować się na zbiorniki naziemne lub też zbiorniki podziemne, których nie będzie widać. O czym jeszcze trzeba pamiętać? Przede wszystkim o tym, aby na okres zimowy opróżnić zbiornik naziemny i odpowiednio go zabezpieczyć. Jest to obowiązkowe dla wody w zbiornikach naziemnych. Jeśli pojemnik przechowujesz w ziemi, możliwe jest specjalnie obudowanie zbiornika materiałem izolacyjnym, który zapobiega zamarzaniu wody.

Skorzystaj z oferty firmy ROLMET II

Przyda Ci się zbiornik na deszczówkę? W naszym sklepie internetowym ROLMET możesz zaopatrzyć się w zbiorniki na wodę deszczową (i nie tylko). Zbiornik 1000 l na deszczówkę , który będzie ekonomiczną inwestycją. Woda zebrana w łatwy sposób w zbiornikach, pozwoli Ci zredukować rachunki za wodę! Oferujemy transport na terenie całej Polski. Zakup zbiornika w naszym sklepie daje gwarancje na najlepszą cenę, a przy zakupie większej ilości oferujemy ceny hurtowe. Sprawdź naszą stronę, zachęcamy Cię do porównania produktów i sprawdzenia innych zbiorników IBC (różna pojemność - polecamy naziemny zbiornik na deszczówkę 1000 l lub beczki na deszczówkę). Zbiornik na deszczówkę przyda się każdemu! Zapraszamy! U nas znajdą Państwo również wszelkiego rodzaju akcesoria, jak łączniki, adaptery czy zawory, które dodatkowo usprawnią pracę z dedykowanym zbiornikiem lub kontenerem IBC. Nie wiesz który zbiornik  do zbierania deszczówki wybrać? W wyborze zbiornika mogą pomóc Ci nasi specjaliści — zachęcamy do kontaktu telefonicznego, doradzimy! Dopasujemy ofertę pod Twoje wymagania. Oferujemy produkty o różnych pojemnościach, tak aby zadowolić każdego Klienta. Wybierz odpowiedni zbiornik do zbierania wód opadowych!

Zbiorniki retencyjne na deszczówkę - najczęściej zadawane pytania

Czy dedykowany zbiornik na deszczówkę można podłączyć pod rynnę?

Tak, oczywiście. Istnieje taka możliwość i jest to idealne rozwiązanie na pozyskiwanie dodatkowej wody deszczowej. W naszym sklepie posiadamy także dedykowane łapacze wody deszczowej, które montujemy do rynny.
Więcej informacji przeczytasz w naszym poradniku: Jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny

Z czego stworzony jest zbiornik na deszczówkę?

Dedykowany zbiornik do gromadzenia wody deszczowej z naszej oferty stworzony jest z wysokocząsteczkowego tworzywa sztucznego HDPE. Oczywiście odpornego na promieniowanie UV.

Czy w zbiorniku można upieścić pompę do wody?

Tak, pokrywa górna ma 40 cm średnicy więc bez problemu powinna się zmieścić pompa zanurzalna.

Czy oferowany przez nas zbiornik trzeba czyścić?

Niezależnie gdzie zakupisz zbiornik na wodę opadową to należy go raz na jakiś czas przemyć z osadu, glonu i innych zanieczyszczeń.

Co ze zbiornikiem w okresie zimowym? Czy woda w zbiorniku zamarznie?

Zbiornik należy opróżnić całkowicie z wody, najlepiej umyć go "na gotowo" na pozyskiwanie i  wykorzystywanie wody deszczowej w kolejnym sezonie. Więcej informacji o tym: Jak zabezpieczyć na zimę zbiornik na deszczówkę?