Rolmet II - sklep rolniczy
Wszystkie kategorie

Zbiorniki na deszczówkę

Niezawodne zbiorniki to pojemniki na deszczówkę służące do magazynowania wody. Zbieranie deszczówki pozwala na zmniejszenie zużycia wodociągów. Zbiornik na deszczówkę jest proekologicznym rozwiązaniem, który świetnie sprawdzi się w okresie letnim. Te niezawodne naziemne zbiorniki do deszczówki charakteryzują się wysoką wytrzymałością, ponieważ wykonane są z tworzyw sztucznych HDPE, które odporne są na promieniowanie UV. Co to oznacza w praktyce? W środku zbiornika  nie będą tworzyć się żadne glony ani bakterie. Woda opadowa nadaje się do podlewania roślin i wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych wymaganych w ogrodzie. Należy pamiętać, że taka woda jest lepsza dla kwiatów i drzew, ponieważ nie zawiera kamienia – to świetny sposób na pielęgnowanie roślin. Rośliny Ci podziękują swoim pięknym wyglądem!

Warto wspomnieć, że zbiornik na wodę deszczową postawiony na działce, który umożliwia magazynowanie wody – to sposób na dodatkowe oszczędności. Postaw na zbiornik na deszczówkę, dzięki któremu zgromadzisz wodę przyjazną dla roślin. To inwestycja na lata — zbiornik na deszczówkę będzie służył przez długi czas, ponieważ jest wykonany z tworzywa odpornego na pogodę i promieniowanie UV.

Pojemnik na deszczówkę – zmiany dobre dla środowiska

Warto przyjrzeć się bliżej informacji, że woda z deszczu wpisuje się w surowce odnawialne. Rozwiązanie w postaci zbiornika na deszczówkę. Należy zwrócić uwagę, że kolejną zaletą zbiornika jest więc postępowanie proekologiczne, godne naśladowania. Zadbaj o przyszłość naszej planety. Istnieją także inne sposoby na wykorzystanie deszczówki w gospodarstwie domowym. Oprócz nawadniania ogródka, ludzie wykorzystują wodę deszczową do różnego rodzaju prac porządkowych, a nawet prania.  Gromadzenie wody deszczowej jest bardzo proste i nawet w okresie suszy, zbiornik na deszczówkę zbierze wodę nawet w trakcie burzy.

Zakup zbiornik na deszczówkę i bądź EKO!  Możesz w znaczny sposób przyczynić się do ochrony środowiska. Ogranicz stosowanie wodociągów czy nawet wody pitnej i zatroszcz się o środowisko naturalne już dziś!

Pojemnik na wodę deszczową IBC, zbiorniki na deszczówkę – materiał

Naziemne zbiorniki na deszczówkę retencyjne  wykonane z wysokiej jakości polietylenu HDPE — mają szczególnie dużą pojemność 1000 litrów, dzięki czemu wody deszczowej do podlewania i innych czynności na pewno Ci nie zabraknie. Zbiornik na deszczówkę jest stabilny i odporny na działanie czynników atmosferycznych. 

Zbiorniki na deszczówkę naziemne – przeznaczenie wody zebranej w zbiornikach

Jak wspominaliśmy, deszczówka sprawdzi się doskonale jako woda do podlewania ogrodu — kwiatów, krzewów i drzew, a także plonów na polach uprawnych. Woda deszczowa nie zawiera kamienia ani innych bakterii, dzięki czemu można ją wykorzystać do mycia podłóg, okien czy innych czynności porządkowych. Wykorzystuje się ją też do spłukiwania toalety. Efektem posiadania pojemnika 1000 l jest także uniknięcie problemu związanego z zalaniem ogrodu przez większe opady atmosferyczne. Wprowadź pozytywne zmiany w swoim domu z pomocą zbiornika na deszczówkę! Zbiorniki na deszczówkę naziemne skutecznie przyczyniają się do tego, by zostać eko!

Jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny?

Podłączenie zbiornika do zbierania wody – jaki jest najłatwiejszy sposób? Postawienie pojemnika pod rurą spustową. Wystarczy zamontować łapacz deszczówki i wtedy woda będzie bez problemu wpadać do zbiornika. To skuteczny sposób na to, jak zbierać wodę deszczową szybko i skutecznie. Zbierasz odprowadza deszczówkę do pojemnika, a w momencie, gdy cały się zapełni, odcina dopływ wody, zapobiegając przelewaniu. Taka woda spływa wtedy tylko przez rurę spustową.

Możesz zdecydować się na zbiorniki naziemne lub też zbiorniki podziemne, których nie będzie widać. O czym jeszcze trzeba pamiętać? Przede wszystkim o tym, aby na okres zimowy opróżnić zbiornik naziemny i odpowiednio go zabezpieczyć. Jest to obowiązkowe dla wody w zbiornikach naziemnych. Jeśli pojemnik przechowujesz w ziemi, możliwe jest specjalnie obudowanie zbiornika materiałem izolacyjnym, który zapobiega zamarzaniu wody.

Zbiorniki retencyjne na deszczówkę typu mauser, a beczki – różnice pojemników na deszczówkę

Posiadamy opakowania IBC o różnej pojemności zbiorników na wodę  opadową (i nie tylko). Mogą różnić się również wyglądem, budową oraz sposobem pobierania czy też napełniania wody. Co łączy każdy nasz zbiornik na deszczówkę? Bez wątpienia gwarancja jakości oraz odporności na trudne warunki atmosferyczne. Jak wybrać zbiornik na deszczówkę / wodę? Wybierając pojemnik, pamiętaj o zużyciu wody – czy potrzebujesz jej dużą ilość?

Zbiornik 1000 l na deszczówkę , który będzie ekonomiczną inwestycją. Woda zebrana w zbiornikach, pozwoli Ci zredukować rachunki za wodę!

Skorzystaj z oferty firmy ROLMET II

Przyda Ci się zbiornik na deszczówkę? W naszym sklepie internetowym ROLMET możesz zaopatrzyć się w zbiorniki na wodę deszczową (i nie tylko). Oferujemy transport na terenie całej Polski. Gwarantujemy najlepsze ceny, a przy zakupie większej ilości oferujemy ceny hurtowe. Sprawdź naszą stronę, zachęcamy Cię do porównania produktów i sprawdzenia innych zbiorników IBC (różna pojemność – polecamy naziemny zbiornik na deszczówkę 1000 l lub beczki na deszczówkę). Zbiornik na deszczówkę przyda się każdemu! Zapraszamy! U nas znajdą Państwo również wszelkiego rodzaju akcesoria, jak łączniki, adaptery czy zawory, które dodatkowo usprawnią pracę z kontenerem IBC. Nie wiesz który zbiornik na deszczówkę wybrać? W wyborze zbiornika mogą pomóc Ci nasi specjaliści — zachęcamy do kontaktu telefonicznego, doradzimy! Dopasujemy ofertę pod Twoje wymagania. Oferujemy produkty o różnych pojemnościach, tak aby zadowolić każdego Klienta. Wybierz odpowiedni zbiornik na deszczówkę!

Spis treści