Jak połączyć zbiorniki mauser?

Zbiorniki IBC to bardzo skuteczny sposób na wygodny i łatwy transport, ale i przechowywanie różnych substancji – także tych najbardziej oleistych i żrących. Komfort korzystania z takiego rozwiązania sprawia, że kontenery typu Mauser wykorzystuje się w wielu branżach, od spożywczych po chemiczne. Największe Mausery mają pojemność 1000 l – co w momencie, gdy potrzeba więcej miejsca?

Zobacz jak połączyć zbiorniki IBC!

Jak połączyć zbiorniki mauser

Sposoby łączenia pojemników IBC

Jeśli kontenery o największej pojemności w danej sytuacji okażą się niewystarczające można zadecydować o połączeniu dwóch zbiorników, które ustawimy obok siebie. Efektem takiego zabiegu będzie zwiększenie ilości magazynowanego miejsca na konkretne produkty – czy to wodę, olej i inne substancje. Oczywiście nie ma jednego sposobu, który będzie w każdym przypadku najlepszy – ile ludzi, tyle pomysłów i można wpaść na swój indywidualny nowatorski pomysł. Jakie znamy techniki? Którą wybrać na początek? Co kupić i jak poradzić sobie z łączeniem? Poniżej znajdziesz trzy opcje.

Dwa zbiorniki Mauser jeden na drugim

Pierwszy dobry sposób to ustawienie na sobie pojemników. Kontenery łączy się za pomocą gotowego zestawu grawitacyjnego lub z wykorzystaniem węża. Ważna jest też jego jakość oraz szczelność. Należy pamiętać o tym, że przekrój zlewki nie może być za duży (wtedy łatwo o odpowietrzenie) – wystarczy wąż 1/2 cala, nie ma potrzeby dobierania węża o większej średnicy. Wąż nie może unosić się na wodzie tylko sięgać dna. Poziom wody będzie wyrównywał się aż do momentu, gdy woda nie spadnie poniżej końca zlewki. Gdy lewar się zapowietrzy – trzeba będzie napełnić pojemnik.

Łączenie dołem pojemników, które są ustawione obok siebie

Drugim wyjściem jest ustawienie pojemników w rzędzie (może być ich dużo) i każdy połączyć dołem. Jeśli decydujesz się na tę technikę, musisz wykonać otwór w każdym zbiorniku i dobrać do tego rodzaju połączenia odpowiednie akcesoria, które będą do siebie pasować.

Odpowiednio dobrane akcesoria to podstawa

Drugie wyjście wymaga odpowiednich narzędzi. Niestety trójnik często okazuje się mało kompatybilny z zaworami, jakie ma Mauser. Trójnik, gwint, złączka i zawór muszą do siebie pasować - mieć odpowiednie średnice – wtedy wszystko będzie działać, jak należy.

Jak połączyć zbiorniki mauser

Patent na połączenie kaskadowe

Istnieje jeszcze mniej wymagająca technika – łatwiej połączyć pojemniki przelewowo. Zasada jest jedna – po prostu każdy kolejny pojemnik w rzędzie musi być ustawiony niżej niż poprzedni. Trzeba zaznaczyć, że wystarczy tutaj na prawdę minimalna różnica poziomów! Później trzeba tylko udostępnić przelewanie się wody, na przykład za pomocą rynny do kolejnego zbiornika.

Jak połączyć zbiorniki mauser

Łączenie zbiorników, które zawierają deszczówkę

Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność beczki i zbiorników IBC trzeba je ustawić na działce tak, żeby spełniały swoje możliwości. Zbiornik, który ma zbierać deszczówkę można umieścić pod rynną. Warto zastanowić się nad filtrem, który usunie zanieczyszczenia. Zbiornik może być wyposażony w specjalne zawory, które po podłączeniu węża umożliwią podlanie kwiatów w ogrodzie.

Doskonałe złącza do paletopojemników najwyższej jakości

W sklepie internetowym ROLMET II dostępne są zawory, zlewki, wszelkie adaptery oraz klucze do okręcania dekli i nakrętek. Znajdziesz też łączniki i nakrętki z szybkozłączem. Wszystko, czego potrzebujesz do połączenia zbiornika!

Każdy oferowany produkt to wyrób najlepszej jakości. Możesz być pewny, że okaże się on bezpieczny i prosty w obsłudze, a korzystanie z Mausera będzie jeszcze przyjemniejsze. Ze względu na wysoką trwałość artykułów, łączenie kontenerów IBC z ich wykorzystaniem możliwe jest w bardzo różnych branżach – od budownictwa, poprzez przemysł spożywczy, ale też chemiczny.

Jak połączyć zbiorniki mauser

Zapoznaj się z ofertą sklepu ROLMET II

Który sposób na połączenie pojemników spodobał Ci się najbardziej?

Przygotowanie wszystkich niezbędnych narzędzi sprawi, że połączenie kontenerów IBC będzie łatwe – każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jeśli nie wiesz, które akcesoria sprawdzą się w Twoim przypadku – skontaktuj się z nami!

Spis treści